Vilka vi är

Magnus Olsson

Gruppledare

E-post: [email protected]

Jörgen Grubb

Ordförande

E-post: [email protected]

Styrelsen

Jörgen Grubb

Ordförande

Michael Hård af Segerstad

Vice ordförande

Nima Gholam Ali Pour

Andre vice ordförande

Anders Pripp

Kassör

Magnus Olsson

Ledamot

Nadja Strand

Ledamot

Lisbeth Persson-Ekström

Ledamot

Anna Isaksson

Ledamot

Ulf Blomström

Ledamot

Sif Sigurdardottir

Suppleant

Simon Enqvist

Suppleant

Felicia Siecke

Suppleant

Fullmäktigegruppen

Magnus Olsson

Gruppledare

Anders Olin

Vice gruppledare

Anders Pripp

Ledamot

Jörgen Grubb

Ledamot

Stefan Plath

Ledamot

Rickard Åhman-Persson

Ledamot

Nima Gholam Ali Pour

Ledamot

Lisbeth Persson-Ekström

Ledamot

Lars-Johan Hallgren

Ledamot

Eva Hallén

Ledamot

Anna Isaksson

Ledamot

Stefan Claesson

Ersättare

Patrick Angelin

Ersättare

Nadja Strand

Ersättare

Michael Hård af Segerstad

Ersättare

Håkan Ask

Ersättare

Christer Bengtsson

Ersättare

Nämnder

Anders Olin

  • Ledamot i Fritidsnämnden
  • Ledamot i Stadsbyggnadsnämnden

Anders Pripp

  • Ledamot i Tekniska nämnden

Åsa Ahnfeldt

  • Ledamot i Stadsbyggnadsnämnden

Berit Eskilsson

  • Ersättare i Förskolenämnden

Britt-Marie Nilsson

  • Ersättare i Gymnasie- och vuxenutbildningsnämnden

Christer Arkemyr

  • Ersättare i Överförmyndarnämnden

Christer Bengtsson

  • Ersättare i Förskolenämnden

Eva Hallén

  • Ersättare i Hälsa- vård och omsorg

Evert Rydell

  • Ersättare i Tekniska nämnden
  • Ersättare i Fritidsnämnden

Håkan Andersson

  • Ledamot i Miljönämnden

Håkan Ask

  • Ledamot i Miljönämnden

Jacqueline Maly

  • Ledamot i Arbetsmarknads- och socialnämnden

Jane Olin

  • Ersättare i Funktionsstödsnämnden

Jeanette Persson

  • Ledamot i Funktionsstödsnämnden

Jenny Bengtsson

  • Ersättare i Miljönämnden

Jonathan Grahndin

  • Ersättare i Funktionsstödsnämnden

Karin Ramsay

  • Ersättare i Stadsbyggnadsnämnden

Lars Hallberg

  • Ledamot i Tekniska nämnden

Lars-Johan Hallgren

  • Ersättare i Kulturnämnden

Lisbeth Persson-Ekström

  • Ledamot i Hälsa- vård och omsorgsnämnden

Magnus Olsson

  • Ledamot i Arbetsmarknads- och socialnämnden

Michael Hård af Segerstad

  • Ersättare i Valnämnden
  • Ledamot i Hälsa- vård och omsorgsnämnden
  • Ledamot i Kulturnämnden

Nichlas Holmgren Gellersten

  • Ledamot i Förskolenämnden
  • Ersättare i Arbetsmarknads- och socialnämnden

Nichodemus Nilsson

  • Ersättare i Grundskolenämnden

Nima Gholam Ali Pour

  • Ledamot i Grundskolenämnden

Ola Johansson

  • Ledamot i Fritidsnämnden

Oliver Limachi Hinojosa

  • Ledamot i Gymnasie- och utbildningsnämnden

Oscar Andersson

  • Ersättare i Miljönämnden

Patrick Angelin

  • Ledamot i Valnämnden
  • Ersättare i Tekniska nämnden

Regina Harwigsson

  • Ersättare i Hälsa- vård och omsorgsnämnden
  • Ersättare i Kulturnämnden

Reginald Scott

  • Ersättare i Grundskolenämnden

Rickard Åhman-Persson

  • Ledamot i Gymnasie- och vuxenutbildningsnämnden

Robert Nilsson

  • Ersättare i Fritidsnämnden

Rolf Hansson

  • Ersättare i Servicenämnden

Simon Enqvist

  • Ledamot i Arbetsmarknads och socialnämnden

Staffan Appelros

  • Ledamot i Servicenämnden

Stefan Claesson

  • Ledamot i Funktionsstödsnämnden
  • Ledamot i Stadsbyggnadsnämnden

Stefan Greschner

  • Ersättare i Servicenämnden

Stefan Winqvist

  • Ledamot i Överförmyndarnämnden

Tonni Andersson

  • Ledamot i Servicenämnden

Torbjörn Kastell

  • Ledamot i Kulturnämnden

Ulf Blomström

  • Ledamot i Grundskolenämnden